وب‌سایت نود‏: در یکی‏‏، دو فصل گذشته موفقیت استقلال رابطه تنگاتنگی با میزان آمادگی امید ابراهیمی داشت. روزهای خوب استقلال به روزهای خوب ساق‌های ابراهیمی گره خورده بود و درخشش ژنرال میانه میدان آبی‌ها تضمینی بود برای نتیجه‌گرفتن این تیم. این فصل ابراهیمی هم مانند تیمش شرایط خیلی آرمانی ندارد. شاید کمترین سالی را سراغ داشته باشیم که ابراهیمی با رسیدن به هفته بیستم پایش به زدن گل یا ارسال پاس گل یا ضربات ایستگاهی مفید باز نشده باشد. اتفاقی که این فصل افتاده و او هم مانند مهاجمان تیمش طلسم شده است. حتی ضربات پنالتی هم در این فصل نتوانسته طلسم ابراهیمی را باطل کند.

بازی مقابل نفت تهران و بازی مقابل پدیده دو پنالتی برای استقلال توسط ابراهیمی از دست رفت. اگر در بازی مقابل نفت تهران داور در گل اعلام نشدن آن ضربه تاثیر داشت‏ در بازی با پدیده‏ ابراهیمی به تنهایی پنالتی بادآورده تیمش را به دست باد سپرد. ابراهیمی همانقدر که کاشته‌زن و پنالتی‌زن خوبی است‏، همانقدر هم پنالتی‌های زیادی را برای استقلال از دست داده است. اگر از پنالتی‌های در حین بازی بگذریم‏، او گزینه چندان مطمئنی برای پنالتی‌های پایان بازی‌ هم نبوده است.

بازی با نفت تهران در جام‌حذفی ۹۴-۹۵ پنالتی اول استقلال را به ابراهیمی میسپارند و او با از دست دادن پنالتی کار استقلال را سخت می‌کند. البته در آن بازی رحمتی جور ابراهیمی و بقیه بازیکنان را می‌کشد و با دفع سه پنالتی تیمش را به مرحله بعد می‌برد. در بازی مقابل السد هم امید ابراهیمی باز هم یک پنالتی از دست داد اما بازیکنان حریف هم دو پنالتی را از دست دادند تا باز هم هدررفتن این پنالتی به حذف تیمش نیانجامد. در بازی با ذوب‌آهن در مرحله یک چهارم نهایی در سال ۹۳-۹۴‏، ابراهیمی پنالتی دوم استقلال را می‌زند که رشید مظاهری آن را مهار می‌کند. البته به غیر از ابراهیمی‏، دو بازیکن دیگر استقلال هم پنالتی از دست دادند تا این ذوب‌آهن باشد که به مرحله بعدی راه پیدا می‌کند.

امید ابراهیمی که این فصل با حضور شجاعیان و زدن بخشی از ضربات ایستگاهی و کرنرها توسط او کمتر از قبل ایستگاهی می‌زند با از دست دادن دومین پنالتی، شاید شانس پنالتی‌زدنش در تیم شفر کمتر شده باشد.لینک منبع

برچسب ها :