خبرگزاری مهر: به نظر ارنستو والورده در تیم فوتبال بارسلونا دستاوردی داشته که هیچ کس نداشته است. او کاری کرد که روی نیمکت نشستن لیونل مسی برای همه عادی به نظر برسد. اگر مسی برای یک بازی در دسترس باشد، می‎داند که حتما در ترکیب اصلی قرار خواهد گرفت.

اما بعد از دو بازی در لیگ قهرمانان که او در ترکیب اصلی نبود، مانند دیگر نیمکت‏نشینان روی نیمکت بود تا نوبتش برای ورود به زمین برسد. در مصاحبه‎ای در هفته گذشته ستاره آرژانتینی اعلام کرد که متوجه شده نمی‏تواند در تک‌‎تک دقایق بازی کرده و به میدان برود و بارسا هم فصلی طولانی پیش رو دارد. همین صحبت او چیزی بود که نمی‏شد حدسش را زد و کسی توقع نداشت این را از مسی بشنود. اما مسی با این که دوست دارد از همه دقایق بازی لذت ببرد، دوست دارد مانند دیگر بازیکنان استراحت داشته باشد.

یکی از نکات مهم این است که بررسی کنیم بارسلونا بدون مسی چطور عمل خواهد کرد. در نگاه اول دیدن بارسلونا بدون مسی در ترکیب و در شرایطی که روی نیمکت است کمی عجیب به نظر می‏رسد. اما خود مسی گفته از این به بعد همه چیز را ساده‎تر خواهیم دید.

اگر مسی فهمیده که نمی‎تواند در تک تک دقایق بازی در زمین باشد طبیعتا ما هم باید بفهمیم. باید عادت کنیم به شرایط جدید و بدانیم که او دیگر در همه بازی‎ها نمی‎تواند ۹۰ دقیقه در زمین باشد. وقتی به نیمکت نگاه می‎کنیم و می‎بینیم بهترین بازیکن دنیا روی نیمکت نشسته، خودمان هم باور می‏کنیم که او هم نیاز به استراحت دارد.لینک منبع

برچسب ها :