خبرگزاری ایسنا: مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت آراء اولین تلاش رسمی برای استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را ناکام گذاشت.

 

 یک گروه اکثریت از قانونگذاران هر دو حزب اصلی رای به «از دستور کار خارج شدن» یا به اصطلاح از بین بردن مفاد طرح استیضاحی که از سوی “ال گرین” نماینده ایالت تگزاس علیه ترامپ ارائه شده بود، دادند.

مجموعا ۳۶۴ تن از نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا با این طرح استیضاح ترامپ مخالفت کردند اما ۵۸ دموکرات از آن حمایت کردند. همچنین مجموعا ۱۲۷ دموکرات از مجموع ۱۹۴ دموکرات مجلس نمایندگان نیز رای به خارج کردن این طرح از دستور کار دادند.

گرین در حالی این طرح استیضاح را به رای گذاشت که مدعی بود “اقداماتی که ترامپ در طول ریاست جمهوری‌اش انجام داده منجر به سطح بالای تخلف اگر که نگوییم جرم، شده است.” این نماینده اظهار داشت: این تخلفات ترامپ ناشی از تعصب، نفرت و خصومت در وی است.

گرین ابتدا این طرح استیضاح را در ماه اکتبر ثبت کرد اما هم حزبی‌های او در حزب دموکرات او را متقاعد کردند با توجه به تسلط جمهوری‌خواهان بر کنگره این طرح را از دستور کار خارج کنند.

برای آنکه یک رئیس جمهور در آمریکا استیضاح شود نیاز است که ابتدا اکثریت آراء در مجلس نمایندگان را به دست آورد و در مرحله بعد دو سوم آراء در مجلس سنا را کسب کند.لینک منبع

برچسب ها :