آی ‌سینما: فیلم مهیج فانتزی «شکل آب» جدیدترین ساخته گیرمو دل تورو کارگردان مکزیکی با کسب نامزدی در ۱۴ رشته از جمه بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر زن (سالی هاوکینز) و بهترین فیلم ترسناک/ علمی-تخیلی، پیشتاز جوایز سینمایی «انتخاب منتقدان» شد. چند فیلم دیگر شامل «دانکرک»، «مرا به نامت صدا بزن»، «لیدی برد»، «پست»، «مریض بزرگ»، «سیاه‌ترین ساعت»، «پروژه فلوریدا»، «برو بیرون» و «سه بیلبور خارج از ابینگ، میزوری» در رشته بهترین فیلم با «شکل آب» رقابت خواهند کرد.

به نوشته هالیوود ریپورتر، جدیدترین ساخته گیرمو دل تورو که آخر هفته گذشته در سالن‌های محدود اکران شد، با فیلم‌های بیش‌تر شناخته شده و دیده شده این روزها از جمله «مرا به نامت صدا بزن»، «دانکرک»، «لیدی برد» و «پُست» که موفق به کسب هشت نامزدی شده، فاصله زیادی داشت. با این حال، استقبال ناگهانی انجمن منتقدان نمایش فیلم از «شکل آب» تا اینجا مهم‌ترین شگفتی فصل جوایز را رقم زده است.  

همچنین کمیل نانجیانی نویسنده و بازیگر «مریض بزرگ» موفق به کسب نامزدی در دو رشته بهترین بازیگر کمدی و بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی شد.

سال گذشته، درام موزیکال «لا لا لند» در رشته بهترین فیلم موفق به دریافت جایزه انتخاب منتقدان شد.

فهرست کامل نامزدهای جوایز انتخاب منتقدان ۲۰۱۷ به شرح زیر است:

بهترین فیلم

مریض بزرگ

مرا به نامت صدا بزن

تاریک‌ترین ساعت

دانکرک

پروژه فلوریدا

برو بیرون

لیدی برد

پست

شکل آب

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

بهترین کارگردان

گیرمو دل تورو / شکل آب

گرتا گرویگ / لیدی برد

مارتی مک دونا / سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

کریستوفر نولان / دانکرک

لوکا گوادانینو / مرا به نامت صدا بزن

جردن پیل / برو بیرون

استیون اسپیلبرگ / پست

بهترین بازیگر مرد

تیموتی شالامی / مرا به نامت صدا بزن

جیمز فرانکو / هنرمند فاجعه

جیک جیلنهال / قوی‌تر

تام هنکس / پست

دنیل کالویا / برو بیرون

دنیل دی-لوییس / Phantom Thread

گری اولدمن / سیاه‌ترین ساعت

بهترین بازیگر زن

جسیکا چستین / بازی مالی

سالی هاوکینز / شکل آب

فرانسیس مک دورماند / سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

مارگو رابی / من، تونیا

سرشا رونان / لیدی برد

مریل استریپ / پست

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

ویلم دافو / پروژه فلوریدا

آرمی همر / مرا به نامت صدا بزن

ریچارد جنکینز / شکل آب

سم راکول / سه بیلبور خارج از ابینگ، میزوری

پاتریک استوارت / لوگان

مایکل استالبرگ / مرا به نامت صدا بزن

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

مری جی. بلایج / گل‌آلود

هونگ چائو / کوچک‌سازی

تیفانی هدیش / سفر دختران

هالی هانتر / مریض بزرگ

الیسن جنی / من، تونیا

لوری متکاف / لیدی برد

اکتاویا اسپنسر / شکل آب

بهترین بازیگر جوان مرد / زن

مکینا گریس / با استعداد (Gifted)

دافنه کین / لوگان

بروکلین پرینس / پروژه فلوریدا

ملیسنت سیموندز / شگفت‌زده (Wonderstruck)

جیکوب ترمبلی / اعجوبه

بهترین اجرای گروهی بازیگران

دانکرک

لیدی برد

گل‌آلود (Mudbound)

پست

سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

بهترین فیلمنامه اقتباسی

جیمز آیوری / مرا به نامت صدا بزن

اسکات نیوستادتر، مایکل اچ. وبر / هنرمند فاجعه

ویرجیل ویلیامز و دی ریز / گل‌آلود

آرون سورکین / بازی مالی

جک ثورن، استیو کونراد و استیون چباسکی / اعجوبه

بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی

امیلی وی. گوردون، کمیل نانجیانی / مریض بزرگ

جردن پیل / برو بیرون

گرتا گرویگ / لیدی برد

لیز هانا، جاش سینگر / پست

گیرمو دل تورو، ونسا تیلور / شکل آب

مارتین مک دونا / سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

بهترین فیلمبرداری

راجر دیکنز / بلید رانر ۲۰۴۹

سیومبو موکدیپروم / مرا به نامت صدا بزن

هویت فون هویتما / دانکرک

ریچل موریسون / گل‌آلود

دن لاستن / شکل آب

بهترین طراحی لباس

جاکلین دوران / دیو و دلبر

رنه ایپریل / بلید رانر ۲۰۴۹

مارک بریجز / Phantom Thread

لوییس سکوییرا / شکل آب

لیدنی همینگ / زن شگفت‌انگیز

بهترین تدوین

پل مچلیس، جاناتان آموس / بیبی راننده

جو واکر / بلید رانر

لی اسمیت / دانکرک

مایکل کان، سارا بروشار / پست

سیدنی والینسکی / شکل آب

بهترین چهره‌پردازی

دیو و دلبر

سیاه‌ترین ساعت

من، تونیا

شکل آب

اعجوبه

بهترین طراحی صحنه

دیو و دلبر

بلید رانر ۲۰۴۹

دانکرک

قتل در قطار سریع السیر شرق

Phantom Thread

شکل آب

بهترین موسیقی متن

بنجامین والفیش، هانس زیمر / بلید رانر ۲۰۴۹

داریو ماریانلی / سیاه‌ترین ساعت

جانی گرینوود / Phantom Thread

جان ویلیامز / پست

آلکساندر دسپلا / شکل آب

بهترین ترانه

همیشگی / دیو و دلبر

سر عشق / مرا به نامت صدا بزن

مرا به یاد بیاور / کوکو

پای چیزی وایسا / مارشال

این من هستم / بزرگ‌ترین شومن

بهترین جلوه‌های ویژه

بلید رانر ۲۰۴۹

دانکرک

شکل آب

ثور: راگناروک

جنگ سیاره میمون‌ها

زن شگفت‌انگیز

بهترین انیمیشن بلند

The Breadwinner

کوکو

من نفرت‌انگیز ۳

فیلم لگو بتمن

وینسنت دوست‌داشتنی

بهترین فیلم اکشن

بیبی راننده

لوگان

ثور: راگناروک

جنگ سیاره میمون‌ها

زن شگفت‌انگیز

بهترین بازیگر مرد کمدی

استیو کارل / نبرد جنسیت‌ها

جیمز فرانکو / هنرمند فاجعه

کریس همزورث / ثور: راگناروک

آدام سندلر / ماجراهای خانواده مایروویتس

بهترین زن کمدی

تیفانی هدیش / سفر دختران

زوئی کازان / مریض بزرگ

مارگو رابی / من، تونیا

سرشا رونان / لیدی برد

اما استون / نبرد جنسیت‌ها

بهترین فیلم ترسناک / علمی-تخیلی

بلید رانر ۲۰۴۹

برو بیرون

آن

شکل آب

بهترین فیلم خارجی زبان

نبض بر ثانیه

یک زن شگفت‌انگیز

اول پدرم را کشتند

محوشدگی

مربع

تلما



لینک منبع

برچسب ها :