ایرنا: رییس کمیته رسیدگی به حادثه نفتکش سانچی با اشاره به برخی شایعات مبنی بر کم کاری چینی ها در اطفا کشتی سانچی گفت: بر اساس ارزیابی های فنی و همچنین مشاهدات تیم متخصص ایرانی مستقر در شانگهای، چینی ها در اطفا حریق این کشتی نه تنها کمک کاری نکردند بلکه هرچه در توان داشتند انجام دادند.

‘علی ربیعی’ روز یکشنبه در نشست پایانی کمیته بحران رسیدگی به وضعیت کشتی نفتکش سانچی در شانگهای گفت: با توجه به حجم اتش سوزی و همچنین محموله کشتی که میعانات گازی بود، چینی ها امکانات و توانمندی های خود را بکار گرفتند اما موفق به اطفا حریق نشدند.

رییس کمیته رسیدگی به حادثه نفتکش سانچی در ادامه بر تعیین تکلیف وضعیت نفتکش غرق شده ایرانی تاکید کرد و گفت: باید با حساسیت تمام موضوع تحلیل و بررسی جعبه سیاه پیگیری و حقوق کشورمان در این سانحه، با جدیت دنبال شود.

او در این زمینه از کنسولگری ایران و نمایندگی شرکت نفتکش در شانگهای خواست تمام تلاش خود را برای این موضوع بکار بگیرند.

به گزارش ایرنا، ۱۶ دی ماه یک فروند کشتی فله بر چینی حامل ۶۴ هزار تن گندم در ۲۰۰ مایلی شانگهای به نفتکش ایرانی سانچی که حامل بیش از ۱۳۰ هزار تن میعانات گازی بود، برخورد کرد.

پس از این واقعه، نفتکش سانچی با ۳۰ تبعه ایرانی و دو بنگلادشی دچار حریق و انفجارهای سنگین شد که کار امدادرسانی در منطقه را با مشکل مواجه و در برخی مواقع ناممکن کرد.

روز دوشنبه پیکر یک دریانورد و روز گذشته نیز پیکر ۲ دریانورد به همراه جعبه سیاه کشتی کشف شد.

کشتی سانچی سرانجام عصر امروز به وقت محلی و به رغم تلاش های تیم اطفا حریق چین، بعد از یک هفته از وقوع تصادف، غرق شد.لینک منبع

برچسب ها :